Baśniowe światy i zagięcie czasu

Myślenie strategiczne jest, jak wiadomo elementem bardzo istotnym w życiu i nie odnosi się jedynie do prowadzenia wojen. Dotyczy każdej gałęzi gospodarki i każdego elementu społecznego współistnienia, a gra Small World umożliwia jego trening.
Pozyskanie strategicznych umiejętności przydaje się wszędzie. W grze łączysz rasy i budujesz armie, w życiu realnym będziesz mógł zbliżyć do siebie ludzi o odmiennych poglądach i doprowadzać do stanu, w którym utworzą wspólny front. Grając, toczysz batalie, atakujesz i wycofujesz się albo bronisz. W życiu łatwiej ci będzie z czegoś zrezygnować dla osiągnięcia korzyści w późniejszym terminie, wyczuć najlepszy moment do wejścia do gry, czy też, kiedy stanąć murem w obronie własnych racji i przekonań. Każdy trening jest dobry, a dodatkowo, będziesz się świetnie przy tym bawił.
Jeżeli batalie tego rodzaju ci nie odpowiadają, bo każdy ma na szczęście możliwość wyboru, a przynajmniej jeżeli chodzi o formę spędzania czasu i wybór gier do jego urozmaicenia, sięgnij po inną pozycję, na przykład: Time Stories.
Ta gra poprowadzi cię do zagadki kryminalnej, którą musisz rozwiązać, ale nie to jest głównym atutem gry, lecz fakt, że znajdziesz się w zupełnie innym czasie i w niezbyt przewidywalnym miejscu. Dodatkowo nie dostaniesz zbyt wielu danych, które mogą być pomocne przy rozgrywce i de facto będziesz zdany na siebie, własną wyobraźnię i do wyboru kilka dróg, gdzie konieczne będzie dokonywanie wyborów. Czyli jak w życiu.