Czy gry komputerowe są lepsze niż planszówki?

Wiele młodych osób uznaje gry planszowe za nudne lub nawet nie wie o ich istnieniu z racji rosnącej popularności gier komputerowych oraz stale rozwijającej się technologii. Jednak warto czasami zamienić komputerowe rozgrywki na trochę mniej popularne planszówki.
Oczywiście nie można zarzucać grom komputerowym, że są mniej wartościowe, bo byłoby to sporym nadużyciem. Istnieją obecnie takie gry, które rozwijają umiejętność strategicznego oraz logicznego myślenia i oprócz rozrywki pomagają trenować sprawne myślenie. Natomiast warto pamiętać że gry planszowe również są w stanie pomóc usprawnić te aspekty, często też dostarczają równie dużo rozrywki co komputer. Memory czy inne gry logiczne dla dzieci są świetnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Jedną z zalet komputerowych gier jest to, że można w nie grać samemu, ale wśród planszówek również odnajdziemy pozycje przeznaczone dla jednego gracza. Są też sytuacje gdzie gry planszowe sprawdzą się o wiele bardziej niż komputerowe. Przykładem może być przyjęcia organizowane chociażby z okazji urodzin. Ciężko byłoby zapewnić rozrywkę kilkunastu osobom za pomocą jednego komputera. Tutaj z pomocą przychodzą gry planszowe, w które nierzadko można grać nawet w większych grupach osób. Będzie to świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia oraz przyjemnej sportowej rywalizacji w gronie najbliższych znajomych. Planszówki to gwarancja udanej imprezy, warto więc zaopatrzyć się w kilka tytułów.