Gry karciane – pomysł na wieczór

Obecnie gry karciane i planszowe przeżywają swój renesans., dlatego jeśli zastanawiasz się jak spędzić ciekawy wieczór ze znajomymi, odpowiedz jest prosta – gry karciane. Każdy lubi rywalizację, dlatego gry są doskonałym rozwiązaniem na wieczory w gronie znajomych. Nadają się także na spotkania rodzinne czy na wieczory panieńskie lub kawalerskie. Gwarantują mnóstwo zabawy i śmiechu. Są idealnym uzupełnieniem spotkania przy przekąskach i muzyce.  Wystarczy kilka osób i już można zacząć grać.

Gry karciane to nie tylko klasyczne karty i gra w makao, remika czy pokera. To wachlarz przeróżnych gier, w różnym klimacie, o różnym stopniu trudności i innym przeznaczeniu. Na przykład bardzo ciekawą grą na spotkania ze znajomymi czy rodzinne zjazdy jest Taboo. Ta rewelacyjna gra karciana to rodzaj kalamburów słownych. Zadaniem jest przekazanie w określonym czasie, hasła z karty, bez użycia zakazanych słów, tak by drużyna je zgadła. Im więcej graczy tym więcej zabawy, jednak wystarczy czterech zawodników i już można zacząć grać. Taboo jest doskonałym pomysłem na nudne wieczory, rozbawi nas do łez, a przy tym uruchomi wyobraźnię.

Równie ciekawych gier jest sporo, jedne stanowią zbiór zagadek, inne zaś polegają na byciu spostrzegawczym i rozwijają refleks. Każda z nich jest na swój sposób interesująca. Baza gier towarzyskich jest stale rozwijana przez producentów, więc każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie coś dla siebie. Warto spróbować chociażby Taboo, by poczuć klimat gier i rywalizacji.