Sztuka umiejętnego zadawania pytań…

Ludzka mentalność opiera się na pytaniach. Umiejętny opis nurtujących nas kwestii, znacząco ułatwia znalezienie złotego środka. Czas przedświąteczny kojarzy się nam z przygotowaniami. Nie bez przyczyny to właśnie teraz, pytamy szczególnie często. Nie zawsze jednak, wystarczająco precyzyjnie.
Kluczem do stworzenia paczki prezentowej, jest wybór wiodącego podarku. Dodanie słodyczy czy też drobnej zabawki nie stanowi problemu. Główny przedmiot powinien jednak podobać się dziecku. Dlatego też pytamy nawet o drobne detale. Na przykład o to, jakie klocki NEXO KNIGHTS wybrać?
Nie ma w tym niczego dziwnego. Jeżeli sprecyzujemy dziedzinę naszych wątpliwości, istnieje spore prawdopodobieństwo sukcesu. Pamiętajmy jednak, że zbyt ogólnikowe kwestie, ciężko rozpatrzyć. Nie powinniśmy zatem wprost pytać o pomysł na prezent. To my znamy nasze dziecko najlepiej. Wykażmy się zatem inicjatywą i wybierzmy coś odpowiedniego dla własnej pociechy.
Kolejną kategorią są pytania dość ogólne. Pojawiają się, gdy posiadamy zarys prezentu, ale kompletnie nie wiemy, na co konkretnie się zdecydować. Przykładem może być tutaj pytanie o to, jakie puzzle dla dziecka będą odpowiednimi? Odpowiedź jest tymczasem bardzo prosta. Każde, powiązane z pasją naszego malucha.
Przy wyborze kreatywnych przedmiotów, starajmy się dopasować je do ogólnego hobby malucha. Na pewno lepiej będzie mu się układało puzzle powiązane z tematyką wojenną, gdy kolekcjonuje żołnierzyki. Jeżeli z kolei lubi szczególnie jakąś bajkę – wykorzystajmy to bez skrupułów.